AB IpBox Receiver Home


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AB IpBox Receiver Home
AB IpBox Receiver Home
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» PKT E2 NEBULA Update
Scris de Admin-bb Sam Mar 17, 2012 2:58 am

» Digisport 2 HD la RCS-RDS
Scris de Admin-bb Sam Mar 10, 2012 9:15 am

» ACT E2 100 rev 3 mod Tideglo 100 usb version
Scris de Admin-bb Vin Mar 09, 2012 1:01 pm

» PKT IP9900HD E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:51 am

» PKT IP99HD E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:49 am

» PKT IP55HD E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:46 am

» PKT IP9000 E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:41 am

» PKT IP910 E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:38 am

» PKT IP900 E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:31 am

translator
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa AB IpBox Receiver Home pe site-ul dvs. de bookmarking social

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, Mar Oct 20, 2020 7:36 am
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin-bb
H!T Music Channel a fost lansat la RCS-RDS pe cablu si satelit Vote_lcapH!T Music Channel a fost lansat la RCS-RDS pe cablu si satelit Voting_barH!T Music Channel a fost lansat la RCS-RDS pe cablu si satelit Vote_rcap 

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


IpBox Receveir Team

Dum Sept 04, 2011 11:30 am Scris de Admin-bb

Bine ati venit pe forum farao

Comentarii: 1

curs valutar

H!T Music Channel a fost lansat la RCS-RDS pe cablu si satelit

In jos

H!T Music Channel a fost lansat la RCS-RDS pe cablu si satelit Empty H!T Music Channel a fost lansat la RCS-RDS pe cablu si satelit

Mesaj Scris de Admin-bb Vin Ian 20, 2012 4:18 am

H!T Music Channel este un nou program de televiziune ce a fost lansat la RCS-RDS pe cablu si probabil si pe satelit. Principala deosebire intre H!T Music Channel si televiziunea Music Channel este publicul tinta. Targetul noului canal H!T Music Channel este format din telespectatorii cu varsta cuprinsa intre 25-49 de ani si ar putea fi comparat cu cel al VH1. Hituri ca Macarena, Lambada, dar formatii si interpreti celebri ca Dr. Alban, Snap, Whitney Houston, Madonna, Michael Jackson, La Bouche, Corona, DJ Bobo, Ace of Base si multi altii vor face cu siguranta audienţă şi va vor aduce aminte de muzica anilor '90 si de varstele mai tinere ale fiecaruia. Bineînteles, vor fi difuzate si videoclipuri româneşti mai vechi.

Tot ceea ce trebuie sa faceti este sa dati o scanare la receptorul dvs. digital si noul program de televiziune va aparea in lista dvs. de programe, probabil in locul lui VH1, care a fost mutat putin mai la dreapta in lista de canale. Deocamdata H!T Music Channel se receptioneaza doar daca sunteti abonat la operatorul RCS-RDS .

H!T Music Channel difuzeaza muzica mai veche, de calitate, din anii '70 pana in prezent, deci melodii care au avut succes la vremea lor si nu se prea mai difuzeaza acum decât la unele posturi de radio. La ora actuala, pe posturile de televiziune de muzica romanesti se difuzeaza in general muzica mai noua de 3 ani, iar acest post de nişă va avea cu siguranta telespectatorii sai.

H!T Music Channel va fi un post predominant muzical, spre deosebire de Music Channel care cuprinde si informatii si stiri. Postul va emite de luni pana duminica, 24 de ore din 24.

Desi initial se precizase ca postul va emite in sistem High Definition din primul moment, se pare ca operatorul RCS-RDS a ales sa il difuzeze in sistem SD, iar retransmisia este destul de slaba calitativ, deocamdata eu receptionand acest nou program de televiziune cu destule macroblocuri. Sa speram ca va fi remediata aceasta problema cat mai curand posibil.

Canalul a fost până de curând in probe in ultimul timp, emitand in sistem de teste.

Potrivit dosarului depus la CNA, cheltuielile pentru lansarea H!T Music Channel sunt minime, "avand in vedere existenta postului Music Channel". De asemenea, investitiile in noul post "vor fi atat din fonduri proprii, cat si din vanzarea spatiului de publicitate", valoarea neta lunara a veniturilor fiind de 21.500 de euro.

In dosarul depus acum ceva timp la CNA se precizea ca noua televiziune H!T Music Channel va emite atat in Romania, cat si in Ungaria, la fel ca si postul Music Channel.

In afara de H!T Music Channel, in Romania functioneaza in prezent mai mult de 10 canale romanesti cu muzica, in afara de posturile care difuzeaza muzica populara, muzica de petrecere si manele, potrivit documentelor de la CNA.

Îi dorim mult succes noului canal de televiziune muzicală şi aşteptăm cu nerăbdare varianta HD.
Admin-bb
Admin-bb
Admin
Admin

Mesaje : 208
Data de inscriere : 02/09/2011

https://ipbox-home.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum