AB IpBox Receiver Home


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AB IpBox Receiver Home
AB IpBox Receiver Home
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» PKT E2 NEBULA Update
Scris de Admin-bb Sam Mar 17, 2012 2:58 am

» Digisport 2 HD la RCS-RDS
Scris de Admin-bb Sam Mar 10, 2012 9:15 am

» ACT E2 100 rev 3 mod Tideglo 100 usb version
Scris de Admin-bb Vin Mar 09, 2012 1:01 pm

» PKT IP9900HD E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:51 am

» PKT IP99HD E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:49 am

» PKT IP55HD E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:46 am

» PKT IP9000 E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:41 am

» PKT IP910 E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:38 am

» PKT IP900 E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:31 am

translator
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa AB IpBox Receiver Home pe site-ul dvs. de bookmarking social

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, Mar Oct 20, 2020 7:36 am
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin-bb
card antishare Vote_lcapcard antishare Voting_barcard antishare Vote_rcap 

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


IpBox Receveir Team

Dum Sept 04, 2011 11:30 am Scris de Admin-bb

Bine ati venit pe forum farao

Comentarii: 1

curs valutar

card antishare

In jos

card antishare Empty card antishare

Mesaj Scris de Admin-bb Mier Dec 28, 2011 4:20 am

Decodificare, vizionare sau înregistrare până la patru canale simultan cu cartela de abonat, aceasta este limita pe care a impuso recent grupul SA M7, Proprietar de Canal Digitaal olandez, belgian TV Vlaanderen şi Telesat, pentru a combaterea pirateriei şi CardSharing-ului externe.

Compania mulimedia M7 Group SA din Luxemburg, a început astăzi, cu introducerea unei noi tehnologii, care are drept scop de a restricţiona utilizarea în comun a cardului abonatului dintre receptoarele de satelit multiple.

M7 Group Ltd a lansat astăzi o nouă tehnologie în furnizorul de mici Telesat TV care vinde un pachet de canale din Valonia şi Luxemburg. Rene Christensen M7 Group SA a confirmat această după-amiază la începutul Televiziuni anti cardsharing.

Pentru a continua să utilizeze în comun în cadrul cardul lor de origine, plătind un anumit nivel, M7 Group SA a stabilit o limită de până la patru canale în acelaşi timp, pot fi decodate cu cartela de abonat. Dacă mai mult de patru programe odată ce acestea sunt decodate de către abonat carte, acesta este dezactivat automat. Pentru a decoda patru canale la încă o dată, carte primeşte un nou update prin satelit în zilele următoare. În timp ce această actualizare nu a fost primit, cardul poate decoda două canale simultan. În mai multe forumuri, în Belgia - inclusiv Satzone.be - Telesat departamentul de client service a emis o declaraţie în limba franceză pe această temă. Acest update major al abonatului nu se face corect atunci când utilizaţi cititoare de carduri interne care lucreaza cu emulare software-ul ca CCcam. Folosind o emulare intern cititor de carduri, trebuie să introduceţi cartela inteligentă de ceva timp a adoptat un receptor de satelit sau un receptor cu CI slot pentru astfel Mediaguard modul CI cu non-standard pentru a primi cardul şi actualizare destinate să crească numărul postul de televiziune decodeaza sus 2-4.

M7 Group Ltd nu oferă informaţii cu privire la tehnologia utilizată cu aceste noi anti-cardshare. Este doar confirmă faptul că, având început activitatea la Telesat, vor face acest lucru în Digitaal Canal şi Vlaanderen TV. Nu doresc să dezvăluie în ce ordine şi atunci când acestea sunt utilizate.

Sursa: TV Totaal | M7 Group SA gestart maatregel cardshare anti-Meth


Admin-bb
Admin-bb
Admin
Admin

Mesaje : 208
Data de inscriere : 02/09/2011

https://ipbox-home.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum