AB IpBox Receiver Home


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AB IpBox Receiver Home
AB IpBox Receiver Home
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» PKT E2 NEBULA Update
Scris de Admin-bb Sam Mar 17, 2012 2:58 am

» Digisport 2 HD la RCS-RDS
Scris de Admin-bb Sam Mar 10, 2012 9:15 am

» ACT E2 100 rev 3 mod Tideglo 100 usb version
Scris de Admin-bb Vin Mar 09, 2012 1:01 pm

» PKT IP9900HD E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:51 am

» PKT IP99HD E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:49 am

» PKT IP55HD E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:46 am

» PKT IP9000 E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:41 am

» PKT IP910 E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:38 am

» PKT IP900 E2 NEBULA v1 Image
Scris de Admin-bb Joi Mar 08, 2012 8:31 am

translator
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa AB IpBox Receiver Home pe site-ul dvs. de bookmarking social

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, Mar Oct 20, 2020 7:36 am
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Admin-bb
Televiziunea Bollywood TV în România Vote_lcapTeleviziunea Bollywood TV în România Voting_barTeleviziunea Bollywood TV în România Vote_rcap 

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


IpBox Receveir Team

Dum Sept 04, 2011 11:30 am Scris de Admin-bb

Bine ati venit pe forum farao

Comentarii: 1

curs valutar

Televiziunea Bollywood TV în România

In jos

Televiziunea Bollywood TV în România Empty Televiziunea Bollywood TV în România

Mesaj Scris de Admin-bb Vin Ian 20, 2012 4:16 am

O nouă televiziune de filme indiene şi divertisment, denumită Bollywood TV va fi probabil lansată în curând în România, CNA primind o solicitare pentru o licenţă audiovizuală din partea societatii ISG TV SRL din Bucureşti.

Ca si origine a denumirii, Bollywood este supranumele caselor de filme în limba Hindu. Producția filmelor are loc în Mumbai (Bombay). Denumirea „Bollywood” a apărut prin anii 1970, fiind dată după numele studiourilor americane din Hollywood. „Bombay” este numele vechi al orașului indian „Mumbai”. Cetățenii indieni dezaprobă porecla „Bollywood”, ei nefiind de acord cu denumirea de origine străină. Studiourile mai cunoscute de aici sunt Filmalaya și Film City; ele produc anual circa 200 până la 250 de filme în limba hindu. Bineînţeles, în India există mult mai multe case de producţie, iar numărul filmelor realizate anual de către cinematografia indiană este impresionant, rivalizând ca şi cantitate cu uşurintă cu studiourile americane. Unele filme indiene au avut buget extrem de mare, cel mai scump film indian produs vreodata fiind "Endhiran" ("Robot"), despre care se spune că a costat 32 de milioane de dolari.
Oricum, cu siguranţă vă amintiţi că în filmele indiene sunt nelipsite melodiile sau cântecele pline de pasiune.



Actori celebri in India vor poposi mai des pe micile ecrane ale românilor, prin intermediul acestei televiziuni de nişă inedite: Salman Khan, Raj Kumar, Rajesh Khanna, Bobby Deol, Aamir Khan, Ajay Devgan, Shahrukh Khan, Kamal Haasan, Kumar Gaurav, Lucky Ali, Madhubala, Shammi Kapoor, Dev Anand, Rajnikan, Rekha,Shashi Kapoor, Sunil Dutt, Sunny Deol, Mahima Chaudhry, Mallika Sherawat, Manoj Kumar, Ajit, Akshay Kumar, Amitabh Bachchan, Ashok Kumar, Dharmendra, Dilip Kumar, Govinda, Jitendra, John Abraham, Johnny Lever, Nana Patekar, Sanjeev Kumar, Tuntun şi mulţi alţii.



Cu siguranţă că pasionaţii filmelor indiene se vor bucura la aflarea acestei veşti a lansării televiziunii Bollywood Tv in România, unde vor fi probabil difuzate filme foarte noi, bineînţeles subtitrate în limba română, dar şi muzică indiană.

O recomadare pentru realizatorii acestui proiect: lansaţi Bollywood Tv direct în sistem High Definition, fiindcă multe filme indiene noi există deja în acest format şi doar astfel se vor putea vizualiza culorile, peisajele şi costumaţiile personajelor din filme la adevărata lor valoare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Admin-bb
Admin-bb
Admin
Admin

Mesaje : 208
Data de inscriere : 02/09/2011

https://ipbox-home.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum